Home AZJA Najpiękniejsze miejsca w Hiroszimie podczas hanami

Najpiękniejsze miejsca w Hiroszimie podczas hanami

by Ania
miyajima japonia

Hanami to wyjątkowy okres w Hiroszimie, przez ponad dwa tygodnie miasto jest przepięknie ozdobione drzewami kwitnącej wiśni

Japończycy tak kochają kwiaty wiśni (sakura), że wybrali je sobie na symbol kraju. Ten charakterystyczny kwiat Japonii reprezentuje piękno i zwięzłość życia. Hanami jest bardzo ważne w kulturze japońskiej i jest obchodzone od setek lat. Spośród wielu odmian wiśni, większość kwitnie akurat na wiosnę. Wtedy to dziesiątki ludzi zbierają się w parkach i ogrodach, aby świętować nadejście wiosny.

Hiroszima

Hiroszima to fantastyczne miasto z wyjątkowo brutalną historią. Japończycy są bardziej otwarci, niż ci na północy kraju. Całe miasto zostało odbudowane po 1945 roku, więc różni się od innych miast japońskich, w których zachowały się tradycyjne zabudowania. Zwiedzanie Hiroszimy warto zacząć od Parku Pokoju, znajduje się tam około 300 drzew wiśni zasadzonych wokół parku, szczególnie wzdłuż rzeki i kierować się w stronę Zamku Hiroszima. Na wyspę Miyajima z ogromną bramą torii i wieloma świątyniami najlepiej przeznaczyć cały dzień lub chociaż jego większość. Nie zapomnijcie zjeść okonomiyaki, czyli tradycyjnego, grubego omletu z kapustą, nazywanego nieraz japońską pizzą. 

Najlepsze miejsca w Hiroszimie do podziwiania Sakur:

  • Park pokoju
  • Zamek Hiroszima
  • Ogród Shukkeien

Podczas kwitnienia wiśni miasto prezentuje się wyjątkowo magicznie!

hiroszima japoniahiroszima japonia

hiroszima japonia hiroszima japonia hiroszima japonia hiroszima japonia hiroszima japonia

Miyajima

Miyajima to wyspa znana z gigantycznej bramy torii, która stoi w wodzie. Miyajima, nazywana Wyspą Świątyń to urocza, choć nieduża wyspa, oddalona niecałą godzinę drogi od centrum Hiroshimy. Oprócz podziwiania słynnej bramy torii zanurzonej w wodzie warto po prostu spacerować uliczkami wyspy. Znajduje się na niej ponad 1300 drzew wiśni – w otoczeniu pagód i świątyń wyglądają pięknie. 

miyajima japonia

miyajima japonia

miyajima japonia

miyajima japonia

miyajima japonia

miyajima japonia

miyajima japonia

miyajima japonia

miyajima japonia

miyajima japonia

miyajima japonia

miyajima japonia

miyajima japonia

Podsumowanie

Hiroszima to miasto z bogatą historią na które warto przeznaczyć dwa dni podczas podróży do Japonii. Podczas hanami ma najwięcej uroku, a wyspa Miyajima skąpana w różowych kwiatach wiśni prezentuje się jak ze snu! 

Ania

Miłośniczka podróży, która pragnie objechać cały świat, absolwentka turystyki i rekreacji, marketingu internetowego oraz zarządzania przedsiębiorstwem. Autorka bloga podróżniczego www.szukajackoncaswiata.pl
Ania

Latest posts by Ania (see all)

Może Ci się również spodobać

2 komentarze

Angelika Rutkowska 11 października 2018 - 12:43 pm

Ależ tam jest pięknie! Nie mogę się napatrzeć! 🙂

Odpowiedz
Koharu / Gosia 30 października 2018 - 9:39 am

Widzieliśmy te miejsca w 2016 – przepiękne! Szkoda, że na kwitnące wiśnie załapaliśmy się tylko w Hiroshimie i Tokio, a już nie np. w Kioto i Himeji.

Odpowiedz

Zostaw komentarz