Home AZJA Co warto zobaczyć podczas hanami w Tokio?

Co warto zobaczyć podczas hanami w Tokio?

by Ania

Jednym z najistotniejszych wydarzeń w japońskiej kulturze jest Hanami – japońskie święto kwitnących wiśni. Serię o hanami w Japonii rozpoczynamy od stolicy Japonii – Tokio

Gałązka kwitnącej na różowo wiśni ma przypominać o tym, jakie życie jest ulotne. Delikatne kwiaty pozostają na drzewach tylko około tygodnia i zapowiadają nadejście wiosny. Zazwyczaj rozpoczyna się pod koniec marca i trwa do początku kwietnia ale trzeba obserwować prognozy, bo każdego roku wypada troszkę inaczej.

Istnieje ponad tysiąc najpiękniejszych miejsc, w których można podziwiać sakurę na różnych wyspach Japonii. W Tokio ich nie brakuje! Podczas hanami w stolicy Japonii setki ludzi podziwiają przepiękne różowe kwiaty kwitnącej wiśni, to zdecydowanie ukochany czas Japończyków, tłumnie przybywają do parków aby świętować kwitnięcie wiśni z rodziną. 

Park Shinjuku

Park Shinjuku jest jednym z największych i najpopularniejszych parków w Tokio. Przestrzeń, wijące się ścieżki spacerowe i spokojna sceneria, a to wszystko w samym centrum miasta. To moje ulubione miejsce w Tokio podczas kwitnienia wiśni. Dzięki dużej przestrzeni jest dość spokojnie i można wypocząć.

Wstęp: 200 jenów

Godziny otwarcia: 9:00 do 16:30

hanami tokio

hanami tokio

hanami tokio

hanami tokio

japonia tokio

tokio japonia hanami

hanami tokio japonia

tokio hanami

tokio hanami

japonia hanami tokio

Park Ueno

To jedno z najbardziej zatłoczonych i popularnych miejsc w Tokio podczas hanami. W parku Ueno znajduje się ponad 1000 drzew wzdłuż alei prowadzącej do Muzeum Narodowego oraz wokół stawu Shinobazu. Bardzo popularne jest także pływanie kolorową łódką po stawie, zwłaszcza z drugą połówką 🙂 

Wstęp: Wstęp wolny

hanami tokio

japonia tokio hanami

tokio hanami

japonia hanami tokio

tokio japonia hanami

tokio japonia hanami

Świątynia Yasukuni

Świątynia Yasukuni jest sanktuarium Shinto położonym w samym centrum Tokio, które upamiętnia zabitych w Japonii wojowników. Za świątynią staw otoczony wiśniami, wygląda magicznie gdy są w pełnym rozkwicie. 

Godziny otwarcia: 6:00 do 18:00

Wstęp: Wstęp wolny

hanami tokio

hanami tokio japonia

tokio japonia hanami

japonia tokio hanami

hanami tokio japonia

Asakusa – Park Sumida

Park Sumida znajduje się po obu stronach rzeki Sumida i wyróżnia go wyjątkowy widok na Tokyo Sky Tree. Kwitnące wiśnie można także podziwiać z łodzi. Wieczorami drzewa są pięknie oświetlone.

Główną atrakcją dzielnicy Asakusa jest Sensoji, najpopularniejsza świątynia buddyjska w Tokio, zbudowana w VII wieku. Turystów przyciąga także ulica handlowa Nakamise, na której można kupić przeróżne pamiątki. 

Wstęp: Wstęp wolny

tokio japonia

hanami japonia tokio

japonia tokio

japonia hanami tokio

Pałac Cesarski i ogrody

Setki wiśni zdobią fosy dawnego zamku Edo wokół Parku Kitanomaru, tworząc jeden z najbardziej niezwykłych widoków w Tokio podczas hanami. Można wynająć łodzie i pływać wśród kwitnących wiśni. 

Wstęp wolny

tokio hanami japonia japonia hanami tokio

Akihabara

Akihabara słynie z licznych sklepów z elektroniką, kawiarni Maid (goście są obsługiwani przez kelnerki, które zazwyczaj są przebrane za francuskie pokojówki) oraz sklepów z anime i mangą. Warto przyjechać tutaj w niedzielę, gdy Chuo Dori, czyli główna ulica w dzielnicy pozostaje zamknięta dla ruchu samochodowego. Może nie wyróżnia się podczas hanami ale warto tu przyjechać żeby zobaczyć chociażby olbrzymi kompleks Yodobashi Camera. W Pablo zjecie przepyszne serniczki, natomiast Don Quijote poleca się na zakup pamiątek. 

japonia tokio hanami

japonia hanami tokio

japonia hanami tokio

Odaiba

Odaiba jest dużą, sztuczną wyspą w Zatoce Tokijskiej w Japonii połączoną Tęczowym Mostem z centrum Tokio. Została zbudowana w 1853 roku jako pozycja obronna, ale jej rozwój nastąpił pod koniec XX wieku. Na wyspę dojeżdża Yurikamome czyli bezzałogowy, całkowicie zautomatyzowany pociąg. Warto poświęcić jedno po południe żeby skorzystać z atrakcji wyspy, a wieczorem podziwiać zachód słońca…

Dojazd: Przejazd między Shimbashi i Daibą zajmuje 15 minut i kosztuje 320 jenów(JR PASS nie obejmuje kolejki Yurikamome).

hanami tokio

tokio hanami japonia

Inne miejsca warte uwagi w Tokio podczas hanami:

Rzeka Meguro, Park Asukayama, Showa Memorial Park i Koishikawa Korakuen.

Podsumowanie

Tokio, stolicę Japonii warto odwiedzić o każdej porze roku. To niezwykła, nowoczesna metropolia, w której nie brakuje parków i ogrodów w których można wypocząć. Podczas hanami, które trwa w Tokio ok. dwa tygodnie(od końca marca do początku kwietnia) tysiące Japończyków i turystów piknikują w parkach i podziwiają kwitnące wiśnie. W tym czasie Tokio wygląda po prostu przepięknie! 

Ania

Miłośniczka podróży, która pragnie objechać cały świat, absolwentka turystyki i rekreacji, marketingu internetowego oraz zarządzania przedsiębiorstwem. Autorka bloga podróżniczego www.szukajackoncaswiata.pl
Ania

Może Ci się również spodobać

1 komentarz

Bartosz Ignasiak 11 maja 2018 - 12:14 pm

Pięknie to wszystko wygląda, aż nie można się napatrzeć! 🙂

Odpowiedz

Zostaw komentarz