Home Jedź z nami Wyjazd na kwitnienie wiśni – Japonia 2020

Wyjazd na kwitnienie wiśni – Japonia 2020

by Ania

Zawsze marzyliście o tym żeby zobaczyć Japonię?  Jeśli tak, to jest wyjazd dla Was! Doświadczycie m.in. zarówno skróconej ceremonii parzenia herbaty w najpiękniejszym ogrodzie Japonii, podróżowania superszybkimi shinkansenami i japońskiej kuchni.

Będziemy podróżować, żyć i jeść jak Japończycy 🍵 🍡 🍙

Hanami – Kwitnienie wiśni

Maksymalna liczba uczestników: 10 + pilot (Adam)

Termin wyjazdu: 23 marzec – 5 kwiecień (12 noclegów)

Zakwaterowanie: Zarówno w japońskich domach jak i hotelach (Tokio, Kioto, Hiroszima). Pokoje 2-osobowe.

Cena programu: 5799 zł + samolot (około 2000-2500 zł w obie strony, obecnie 2290 zł) + na bilety wstępu, wjazd kolejką linową oraz przejazdy komunikacją publiczną należy przeznaczyć 200$ + wyżywienie we własnym zakresie (we wszystkich domach w pełni wyposażona kuchnia).

Ubezpieczenie: Obowiązkowo trzeba wykupić indywidualne ubezpiecznie turystyczne (podstawowe ok. 100zł)

Wiza: Wiza jest bezpłatna (dostaje się ją na lotnisku w Tokio)

Termin wpłat: Zaliczka 500 zł przy zapisie, pierwsza rata 2000 zł do połowy grudnia, a drugą należy wpłacić do 30 dni przed wyjazdem

Program wycieczki:

Dzień I 

Spotkanie na lotnisku Chopina w Warszawie. Wylot do Tokio.

Dzień II TOKIO

Przylot do Tokio. Zakwaterowanie, odpoczynek po podróży oraz zapoznanie się z podstawowymi informacjami o kulturze Japonii. Wieczorny spacer po okolicy.

Dzień III TOKIO

Całodzienne zwiedzanie Tokio. Zaczniemy od historycznej dzielnicy Asakusa ze świątynią Senso- Ji, najczęściej odwiedzaną świątynią w Japonii z pięciokondygnacyjną pagodą. Czas wolny na targu Nakamise na zakup pamiątek. Następnie udamy się na spacer do dzielnicy kolorowej młodzieży w dzielnicy Harajuku. Przejdziemy się największym skrzyżowaniem świata w dzielnicy Shibuya.

Dzień IV KAMAKURA /JOKOHAMA 

Przejazd pociągiem do Kamakury. Spacer deptakiem z licznymi sklepikami z pamiątkami, następnie zobaczymy Świątynię shintoistyczną Tsurugaoka Hachimangu. Później pójdziemy zobaczyć́ Wielkiego Buddę – symbol miasta oraz buddyjską świątynię Hasedera położoną na wzgórzu z malowniczym widokiem. Wieczorem powrót do Tokio z przystankiem w Jokohamie, drugim największym miastem Japonii. Będziemy podziwiać oświetlony nadmorski bulwar dużej metropolii. Powrót do Tokio.

Dzień V TOKIO

Dzień zaczniemy od spaceru po parku Ueno – największym publicznym parku Tokio, który słynie z wielu drzew kwitnącej wiśni. Stamtąd przejdziemy przez lokalny targ Ameyoko do dzielnicy Akihabara, słynącej z elektroniki i japońskich komiksów. Następnie zobaczymy park Shinjuku Gyoen z trzema ogrodami (angielskim, francuskim i japońskim) w samym sercu Shinjuku i odpoczniemy w otoczeniu kwitnących drzew.

Dzień VI TOKIO

Całodzienne zwiedzanie Tokio. Zobaczymy Ogrody Cesarskie i Pałac Cesarski (z zewnątrz). Następnie podjedziemy do świątyni Yasukuni, która jest poświęcona poległym żołnierzom podczas II Wojny Światowej. W muzeum tuż przy świątyni można podziwiać samolot kamikadze. Później będziemy oglądać panoramę miasta z 45-ego piętra budynku rządowego. Podczas bezchmurnego dnia można ujrzeć wulkan Fuji. Wieczorem będziemy eksplorować nowoczesną dzielnicę Shinjuku.

*Dla chętnych wyjście na ulubioną rozrywkę młodych Japończyków – karaoke.

Dzień VII TOKIO

Tego dnia udamy się podziwiać kwitnące wiśnie z jednego z najpopularnieszych miejsc podczas hanami – rzeki Meguro. Stamtąd prosto na nowoczesną, sztuczną wyspę Odaiba na którą dojedziemy bezzałogową kolejką. Zobaczymy „Statuę Wolności”, Toyota Mega Web oraz Centrum Handlowe Venus Fort z interaktywnym niebem (dla chętnych diabelski młyn z widokiem na miasto). 

Dzień VIII HIROSZIMA 

Przejazd shinkansenem do Hiroszimy. Zakwaterowanie i czas na odpoczynek. Spacer po Parku Pokoju, w którym zachował się jedyny budynek po zrzuceniu bomby atomowej w 1945 roku. Następnie wejdziemy do Muzeum Pokoju, które jest poświęcone pamięci ludzi, którzy zginęli tego dnia. Po południu zobaczymy zamek Hiroszima ( z zewnątrz) oraz tereny zamkowe.

Dzień IX MIYAJIMA 

Przejazd pociągiem na prom, który zawiezie nas na świętą wyspę Miyajimę. Wyspa jest znana z jednego z trzech najpiękniejszych widoków Japonii, czyli ogromnej bramy Torii zanurzonej w wodzie. Następnie wjedziemy kolejką górską na punkt widokowy, skąd będziemy podziwiać Morze Wewnętrzne i małe wysepki. Po południu przejazd shinkansenem do Kioto – kulturowej stolicy Japonii. Wieczorny spacer po dzielnicy gejsz – Gion oraz bulwarze nadrzecznym.

Dzień X KIOTO 

Całodzienne zwiedzanie Kioto. Zobaczymy świątynię Kinkakuji, znaną również̇ pod nazwą Złotego Pawilonu wraz przyświątynnymi ogrodami. Następnie pojedziemy podziwiać malownicze wzgórza Arashiyama z parkiem małp i słynnym lasem bambusowym.

*Dla chętnych wieczorne wyjście do centrum.

Dzień XI KANAZAWA 

Przejazd pociągiem do Kanazawy, jednego z najlepiej zachowanych miast po II Wojnie Światowej. Zobaczymy Zamek Kanazawa (z zewnątrz), oraz najpiękniejszy ogród Japonii Kenroku-en. Będziemy brać udział w skróconej ceremonii parzenia herbaty w pawilonie herbaty. Następnie przespacerujemy się słynną dzielnicą samurajów. Powrót do Kioto.

Dzień XII KIOTO 

Tego dnia będziemy kontynuować zwiedzanie Kioto. Dzień zaczniemy od zwiedzania Pałacu Cesarskiego i terenów pałacowych, następnie będziemy spacerować po dzielnicy Higashiyama, najlepiej zachowanej starej dzielnicy Kioto. Później zobaczymy Kiyomizuderę, czyli świątynię buddyjską znaną z wielkiego drewnianego tarasu widokowego.

*Dla chętnych wieczorne wyjście do centrum.

Dzień XIII KIOTO/NARA 

Tego dnia pojedziemy do Nary – pierwszej stolicy Japonii, zobaczymy świątynię Kofukuji, wybudowaną w 710 roku oraz świątynię Todaiji z ogromnym posągiem buddy. Przejazd do Inari, przejdziemy przez Fushimi Inari, czyli tysiące bram torii. Powrót do Kioto.

Dzień XIV 

Przejazd z Kioto na lotnisko Narita. Wylot do Polski.

Dzień XV

Przylot do Warszawy.

Ania

Miłośniczka podróży, która pragnie objechać cały świat, absolwentka turystyki i rekreacji, marketingu internetowego oraz zarządzania przedsiębiorstwem. Autorka bloga podróżniczego www.szukajackoncaswiata.pl
Ania

Może Ci się również spodobać

19 komentarzy

Honorata 3 września 2018 - 3:19 am

Do kiedy można się zapisywać?

Odpowiedz
Ania 3 września 2018 - 4:49 pm

Dopóki będą miejsca, a to ciężko powiedzieć 🙂 Zostały 4 miejsca na ten termin.

Odpowiedz
podróżnik 4 września 2018 - 9:13 am

ojj moim marzeniem jest aby się wybrać kiedyś do Japoni, może się kiedyś uda

Odpowiedz
Honorata 4 września 2018 - 7:35 pm

A czy zostały jeszcze jakieś miejsca lub czy ewentualnie będzie jakiś wyjazd majowy?

Odpowiedz
Ania 4 września 2018 - 8:15 pm

Zostały dwa miejsca na hanami, tak bedzie jeszcze majowy termin 🙂

Odpowiedz
Honorata 5 września 2018 - 7:20 pm

Super, to czekam na termin majowy. 🙂

Odpowiedz
Agnieszka 17 września 2018 - 10:52 am

Kusząca propozycja, musze wziąć się za oszczędzanie – może zdążę na majowy termin 🙂

Odpowiedz
Ania 23 września 2018 - 10:17 am

Już niedługo ogłosimy termin na maj 🙂

Odpowiedz
Alicja 14 listopada 2018 - 12:08 pm

Szkoda, że miejsce dla mężczyzny, byłam zdecydowana jechać z wami :(.
A na maj nie pasuje..

Odpowiedz
Ania 19 listopada 2018 - 12:00 am

Cześć Alicja!
Może uda nam się jeszcze dodać jedną osobę.
W jakim jesteś wieku ?

Odpowiedz
TheOneWhoLovesTheLoli 22 listopada 2018 - 6:45 pm

Witam, czy bedziemy mogli wziazc udzial w ceremoni zareczyn w lalkami ktory odbywa sie w Nagano?

Odpowiedz
Steffan 18 września 2019 - 9:43 am

Czy są wolne miejsca ?

Odpowiedz
Ania 18 września 2019 - 9:44 pm

Tak, sa wolne 🙂

Odpowiedz
Maxim 26 września 2019 - 1:21 pm

Czy są jeszcze może trzy miejsca dla mężczyzn na ten termin?

Odpowiedz
Ania 26 września 2019 - 2:38 pm

Tak, są jeszcze wolne miejsca ale już powoli się kończą 🙂

Odpowiedz
Marcin 1 października 2019 - 8:47 am

Hej. Znajdą się jeszcze 2 miejsca dla pary?

Odpowiedz
Ania 2 października 2019 - 10:04 am

Tak, są jeszcze 2 miejsca

Odpowiedz
Łukasz 2 listopada 2019 - 4:48 pm

Cześć, czy znajdzie się jeszcze jedno miejsce na wyjazd?

Odpowiedz
Ania 3 listopada 2019 - 11:21 am

Tak 🙂 Prosmy o kontakt na maila szukajackoncaswiata@wp.pl

Odpowiedz

Zostaw komentarz