Home AZJA Okayama – Zamek Wrony i piękny ogród

Okayama – Zamek Wrony i piękny ogród

by Ania
okayama

W Okayamie nie ma zbyt dużo atrakcji ale turystów przyciąga jeden z najpiękniejszych ogrodów Japonii wraz z zamkiem. Miasto rozwinęło się już w okresie Edo (1603–1867) i stało się znaczącą potęgą regionalną. Co ciekawe Okayama jest jednym z niewielu japońskich miast, które nadal utrzymują sieć tramwajową.

Ogród Korakuen

Najsłynniejszą atrakcją Okayamy jest Ogród Korakuen, który zaliczany jest do trzech najlepszych ogrodów krajobrazowych w Japonii, wraz z Kenrokuen z Kanazawy i Kairakuen Mito. Aby wejść do ogrodu, trzeba przejść na drugą stronę brzegu rzeki po moście. To znakomity ogród krajobrazowy w stylu japońskim. Miejscowy feudalny władca nakazał budowę Korakuen w 1687 r. jako miejsce rozrywki dla rządzącej rodziny i miejsce przyjmowania ważnych gości.

Teren ogrodu jest bardzo rozległy, znajdują się tu charakterystyczne dla japońskich ogrodów mostki, latarenki, stawy, herbaciarnię i bramy torii. W herbaciarni spróbujcie koniecznie matchy (japońskiej zielonej herbaty). Piękne drzewa i kwiaty można znaleźć w całym parku, ogród zmienia się wraz z porą roku, od różowych kwiatów wiśni na wiosnę po zieleń latem aż do pomarańczowo-czerwonych kolorów jesiennych liści.

Zamek Okayama

Zamek Okayama jest znany również jako „zamek wrony” ze względu na swoją fasadę, jako jeden z nielicznych w Japonii jest koloru czarnego. Zamek znajduje się po drugiej stronie rzeki Ogrodu Korakuen. Został zbudowany w 1597 roku ale pierwotny zamek został zniszczony w ostatnim roku II wojny światowej, odbudowę przeprowadzono dopiero w 1966 r. Zamek znajduje się nad rzeką Asahi, która niegdyś służyła jako fosa, a przy wejściu od zamku znajduje się niewielki ale urokliwy las bambusowy. Porównując do innych japońskich zamków ten prezentuje się naprawdę dobrze.

Protip: W zamku można za darmo przebrać się za władcę lub księżniczkę w godzinach: 10:00, 11:00, 13:00, 
14:00, 15:00 (5 osób jednocześnie).

okayama

Praktycznie

Wstęp: 400 jenów (Korakuen), 560 jenów (Korakuen i Zamek Okayama) 

Dojazd: Korakuen znajduje się zaledwie ok. 1,5 kilometra od dworca Okayama, spacerkiem 25 minut drogi. Jest jeszcze Korakuen Bus, który łączy stację z główną bramą ogrodu, jedzie ok. 10 min (100 jenów w jedną stronę, jeździ dwa razy na godzinę).

Podsumowanie

Miłośnicy ogrodów powinni zobaczyć Korakuen ale jeśli mielibyśmy wybierać to zdecydowanie wolimy ogród w Kanazawie. Warto zajrzeć to Okayamy jeśli będziecie w pobliżu ale nie polecamy zatrzymywać się tutaj na dłużej.

Ania

Latest posts by Ania (see all)

Może Ci się również spodobać

Zostaw komentarz