Home AZJA Osaka jesienną porą

Osaka jesienną porą

by Ania
osaka japonia

Osaka to trzecie co do wielkości miasto w Japonii, położone niedaleko Kioto. Shinkansenem można dostać się z miasta to miasta w kilkanaście minut. Piękne widoki na Osakę są z zamku, położonego w samym centrum miasta, na 100 hektarach zieleni, pośród kanałów…

Zamek Osaka

Zamek Osaka to jeden najbardziej charakterystycznych punktów miasta, a na jego szczycie umiejscowiony jest taras widokowy, z którego można podziwiać miasto. Widoki są świetne – tylko spójrzcie! Odegrał on ważną rolę podczas jednoczenia kraju w XVI wieku.

Zamek i jego otoczenie szczególnie dobrze wygląda jesienią i podczas hanami. Wieża zamkowa jest otoczona drugorzędnymi cytadelami, bramami, wieżyczkami, imponującymi kamiennymi ścianami i fosami. To absolutne must see podczas pobytu w Osace. 

Wieża zamkowa jest teraz całkowicie nowoczesna od wewnątrz, a nawet jako ciekawostkę Wam zdradzę, że w zamku są windy.

Osaka Zamek
Osaka Zamek

Osaka Zamek

osaka

osaka japonia

osaka

osaka japonia

Ogród Nishinomaru

Park przy zamku Osaka-jo zajmuje blisko dwa kilometry kwadratowe, dlatego warto na zwiedzanie poświęcić sporo czasu i spacerować.  Na szczególną uwagę zasługuje ogród Nishinomaru, który w sezonie kwitnienia wiśni wygląda przepięknie i jest pełen piknikujących Japończyków.

osaka

Koyasan

Dotonbori

Wieczorem warto odwiedzić gwarną dzielnicę rozrywkową znana z oświetlonych billboardów, restauracji i teatrów – Dotonbori. To jedno z najbardziej kolorowych miejsc w Osace i absolutna pozycja obowiązkowa podczas podróży przez region Kansai. Trzeba koniecznie zobaczyć ulice jaskrawych neonów, ekstrawaganckich oznakowań oraz spróbować przysmaków z jednym z wielu różnorodnych restauracji i barów.

Praktycznie

Wstęp do zamku – 600y
Godziny otwarcia parku 9:00 to 17:00

Wstęp do ogrodu: 200y – podczas hanami 350y
Godziny otwarcia ogrodu 9:00 to 17:00 – podczas hanami aż do 21:00
Ogród jest zamknięty w poniedziałki

Najbliższa stacja JR od zamku Osaka to stacja Osakajokoen na linii JR Loop

Ania

Latest posts by Ania (see all)

Może Ci się również spodobać

Zostaw komentarz