Home AZJA Takamatsu – Ritsurin garden

Takamatsu – Ritsurin garden

by Ania

Takamatsu to stolica najmniejszej prefektury Japonii – Kanagawy. Jest prężnym miastem portowym, malowniczo położonym nad Morzem Wewnętrznym Seto. Słynie z Ritsurin garden, jednego z najpiękniejszych ogrodów w kraju.

Ritsurin garden

Ritsurin-kōen, pochodzi z połowy XVII wieku i jego ukończenie zajęło ponad sto lat. Zaprojektowany jako ogród spacerowy dla przyjemności daimyō (władcy regionu), w parku jest sporo stawów, herbaciarni i mostów, jak to bywa w japońskich ogrodach. Często sugeruje się, że Ritsurin Koen zasługuje na miejsce na liście „trzech najpiękniejszych ogrodów Japonii” obok Kenrokuen Kanazawy, Kairakuen Mito i Korakuen Okayamy.

W parku znajduje się także muzeum ludowe, sklepy i kilka restauracji, w których można zrobić sobie przerwę i zjeść przekąskę z widokiem na piękny ogród. Na szczególną uwagę zasługuje herbaciarnia Kikugetsu-tei w południowo-zachodniej części ogrodów, gdzie za niewielką opłatą można wejść i napić się herbaty na werandach z widokiem na stawy.

Praktycznie

Wstęp do ogrodu: 410 jenów

Dojazd: Ritsurin Koen jest położony ok. 2 km od stacji Takamatsu. Alternatywnie można dojechać tramwajem ze stacji Takamatsu-Chikko do stacji Ritsurinkoen (8 minut, 190 jenów).

Ania

Latest posts by Ania (see all)

Może Ci się również spodobać

Zostaw komentarz