Home Jedź z nami Wyprawa do Japonii – Wiosna 2020

Wyprawa do Japonii – Wiosna 2020

by Ania

Zawsze marzyliście o tym żeby zobaczyć Japonię?  Jeśli tak, to jest wyjazd dla Was! Doświadczycie m.in. zarówno skróconej ceremonii parzenia herbaty w najpiękniejszym ogrodzie Japonii, podróżowania superszybkimi shinkansenami i japońskiej kuchni. Będziemy podróżować, żyć i jeść jak Japończycy 🍵 🍡 🍙

 

Liczba uczestników: maksymalnie 9 + pilot (Adam) 

Termin wyjazdu: 15-28 maj 2020 (12 noclegów) 

Zakwaterowanie: Dom w centrum Tokio, Dom w centrum Kioto, Hotel 3* w Hiroszimie. 

Cena programu: 5799 zł + samolot (około 2100-2700 zł w obie strony,  na bilety wstępu, wjazd kolejką linową oraz przejazdy komunikacją publiczną należy przeznaczyć 220$ + wyżywienie we własnym zakresie (we wszystkich domach w pełni wyposażona kuchnia).

Ubezpieczenie: Obowiązkowo trzeba wykupić indywidualne ubezpiecznie turystyczne (podstawowe ok. 100zł)

Wiza: Wiza jest bezpłatna (dostaje się ją na lotnisku w Tokio)

Termin wpłat: Zaliczka 500 zł przy zapisie, II rata 2000 zł do końca lutego, a dopłatę do całości należy wpłacić na 30 dni przed wyjazdem

Program wycieczki:

Dzień I

Spotkanie na lotnisku Chopina w Warszawie. Wylot do Tokio.

Dzień II TOKIO 

Przylot do Tokio. Przejazd shinkansenem z lotniska Narita do Kioto – kulturowej stolicy Japonii. Zakwaterowanie, odpoczynek po podróży oraz zapoznanie się z podstawowymi informacjami o kulturze Japonii.

*Dla chętnych wieczorny spacer po dzielnicy gejsz – Gion oraz bulwarze nadrzecznym.

Dzień III KIOTO 

Całodzienne zwiedzanie dawnej stolicy Japonii – Kioto. Zobaczymy świątynię zen Kinkakuji, czyli Złoty Pawilon pokryty płatkami złota wraz z przyświątynnymi ogrodami. Następnie pojedziemy do malowniczej dzielnicy miasta – Arashiyama, przespacerujemy się po słynnym lesie bambusowym, w parku małp spotkamy ponad 100 makaków japońskich. W drodze powrotnej zobaczymy świetnie zachowaną świątynię buddyjską Higashihonganji z XVI wieku. 

*Dla chętnych wieczorne wyjście do centrum Kioto.

Dzień IV KANAZAWA 

Przejazd pociągiem do Kanazawy, jednego z najlepiej zachowanych miast po II Wojnie Światowej. Przejdziemy przez Targ Omicho z ponad 200 sklepami i straganami, słynący ze świeżych owoców morza. Następnie zwiedzimy Świątynię Oyama zbudowaną w XVI wieku z ogrodem spacerowym ze stawami i mostkami. Zobaczymy Zamek Kanazawa (z zewnątrz), który do końca okresu Edo był siedzibą potężnego klanu Maeda. Prosto z terenów zamkowych przejdziemy do najpiękniejszego ogród Japonii – Kenroku-en, a po spacerze weźmiemy udział w skróconej ceremonii parzenia herbaty w pawilonie herbaty. Następnie przespacerujemy się słynną dzielnicą samurajów Nagamachi, w której zachowały się dawne rezydencje samurajów. Wieczorem powrót do Kioto.

Dzień V KIOTO 

Kontynuujemy poznawanie Kioto. Zaczniemy od zwiedzania Pałacu Cesarskiego, dawnej rezydencji cesarskiej rodziny Japonii do 1868 roku, kiedy to cesarz i stolica zostały przeniesione z Kioto do Tokio. Następnie przespacerujemy się po tętniącym życiem targu Nishiki, przy którym znajduje się ponad sto sklepów i restauracji. Przejdziemy najlepiej zachowaną starą dzielnicą Higashiyama do parku Maruyama ze świątynią Yasaka, w którym co roku odbywa się największy festiwal w Japonii – Gion Matsuri. Następnie zobaczymy Kiyomizuderę, czyli świątynię buddyjską znaną z wielkiego drewnianego tarasu widokowego.

Dzień VI KIOTO/NARA 

Przejazd pociągiem do Nary, która ze względu na swoją przeszłość jako pierwszą stałą stolicę Japonii, pozostaje pełna historycznych skarbów. Zwiedzanie rozpoczniemy od świątyni Kofukuji, wybudowaną w 710 roku oraz świątynię Todaiji z ogromnym posągiem buddy. Przejazd pociągiem do Inari, w którym zobaczymy kompleks świątynny Fushimi Inari poświęconej Inari, czyli bogini rolnictwa. Uważa się, że lisy są posłańcami Inari, dlatego można znaleźć wiele lisich posągów na terenie świątyni. Sanktuarium Fushimi Inari słynie z ponad 10 000 pomarańczowych bram torii. Wieczorny powrót do Kioto.

Dzień VII HIROSZIMA 

Przejazd shinkansenem do Hiroszimy. Zakwaterowanie i czas na odpoczynek. Przespacerujemy się po Parku Pokoju, w którym zachował się jedyny budynek po zrzuceniu bomby atomowej w 1945 roku. Następnie wejdziemy do Muzeum Pokoju, które jest poświęcone pamięci ludzi, którzy zginęli tego dnia. Po południu zobaczymy zamek Hiroszima ( z zewnątrz) oraz tereny zamkowe.

Dzień VIII MIYAJIMA 

Przejazd pociągiem do portu, z którego popłyniemy promem na świętą wyspę Miyajimę. Wyspa jest znana z jednego z trzech najpiękniejszych widoków Japonii, czyli ogromnej bramy Torii zanurzonej w wodzie. Wjedziemy kolejką górską na punkt widokowy, skąd będziemy podziwiać Morze Wewnętrzne i mniejsze wyspy. Popołudniowy przejazd pociągiem shinkansenem do stolicy Japonii – Tokio.

Dzień IX TOKIO 

Całodzienne zwiedzanie Tokio. Zaczniemy od historycznej dzielnicy Asakusa ze świątynią Senso- Ji, najczęściej odwiedzaną świątynią w Japonii z pięciokondygnacyjną pagodą. Czas wolny na targu Nakamise na zakup pamiątek. Następnie udamy się na spacer do dzielnicy kolorowej młodzieży w dzielnicy Harajuku. Przejdziemy się największym skrzyżowaniem świata w dzielnicy Shibuya.

Dzień X KAMAKURA /JOKOHAMA

Przejazd pociągiem do Kamakury. Spacer deptakiem z licznymi sklepikami z pamiątkami, następnie zobaczymy Świątynię shintoistyczną Tsurugaoka Hachimangu. Później pójdziemy zobaczyć́ Wielkiego Buddę – symbol miasta oraz buddyjską świątynię Hasedera położoną na wzgórzu z malowniczym widokiem. Wieczorem powrót do Tokio z przystankiem w Jokohamie, drugim największym miastem Japonii. Będziemy podziwiać pięknie oświetlone i tętniące życiem Chinatown, które jest największą chińską dzielnicą w Azji oraz robiący duże wrażenie nadmorski bulwar. Powrót do Tokio.

Dzień XI TOKIO 

Dzień zaczniemy od spaceru po parku Ueno – największym publicznym parku Tokio. Stamtąd przejdziemy do dzielnicy Akihabara, słynącej z elektroniki i japońskich komiksów. Następnie zobaczymy park z trzema ogrodami (angielskim, francuskim i japońskim) w samym sercu Shinjuku

Dzień XII TOKIO 

Całodzienne zwiedzanie Tokio. Zobaczymy Ogrody Cesarskie i Pałac Cesarski (z zewnątrz). Następnie podjedziemy do świątyni Yasukuni, która jest poświęcona poległym żołnierzom podczas II Wojny Światowej. W muzeum tuż przy świątyni można podziwiać samolot kamikadze. Później będziemy oglądać panoramę miasta z 45-ego piętra budynku rządowego. Podczas bezchmurnego dnia można ujrzeć wulkan Fuji. Wieczorem będziemy eksplorować nowoczesną dzielnicę Shinjuku.

*Dla chętnych wyjście na ulubioną rozrywkę młodych Japończyków – karaoke.

Dzień XIII TOKIO

Przejazd bezzałogową kolejką na nowoczesną, sztuczną wyspę Odaiba. Zobaczymy „Statuę Wolności”, Toyota Mega Web oraz Centrum Handlowe Venus Fort z interaktywnym niebem (dla chętnych diabelski młyn z widokiem na miasto). Po południu czas wolny na zakup pamiątek.

Dzień XIV TOKIO

Przejazd na lotnisko Narita. Wylot do Polski.

Dzień XV 

Popołudniowy przylot do Warszawy.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Powyższa oferta nie jest ofertą komercyjną, jest to wyjazd na zasadzie koleżeństwa.

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania 🙂  Piszcie na maila: szukajackoncaswiata@wp.pl

 

Przepiękna Japonia:

Przykładowe zakwaterowanie domu/hotelu:

Powyższa oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego

Ania

Latest posts by Ania (see all)

Może Ci się również spodobać

Zostaw komentarz