Bałkany – pomysł gdzie wyjechać na wakacje w poszukiwaniu słońca i wypoczynku

Bałkany to uniwersalne miejsce, jeśli jest mowa o wakacjach. Jest to teren na tyle blisko położony Polski, że bez większych problemów możemy tam się udać na urlop własnym samochodem. Przy okazji zwiedzając po drodze mnóstwo nowych miejsc, co jest zdecydowaną zaletą.

Bałkany to również obszar pełen atrakcji dla turystów, tych specjalnie dla nich stworzonych, jak i zabytków, które można zobaczyć. Region ten historia zdecydowanie nie oszczędzała, przez co jest mnóstwo interesujących pozostałości, które można i warto zwiedzić.

W końcu Bałkany to obszar atrakcyjny przyrodniczo, gdzie nie brakuje ciekawych parków narodowych oraz plaż, na których można wypocząć. Również patrząc od strony ekonomicznej, kraje położone na Półwyspie Bałkańskim mają opinię niedrogich, gdzie łatwo znaleźć tani nocleg. Bałkany s a dobrym miejscem na wakacje zarówno dla rodzin z dziećmi, par, a także paczki znajomych, którzy chcą poimprezować.

Gdzie pojechać na urlop na Bałkany?

Jednym z najpopularniejszych krajów na Bałkanach, gdzie można wypocząć jest zdecydowanie Grecja. Wyspy, plaże, starożytne pozostałości, znakomita kuchnia i grecka gościnność to zdecydowane magnesy przyciągające turystów z całego świata. Do tego niewygórowane ceny i liczne atrakcje, czekają tu na spragnionych słońca urlopowiczów. Grecja to dobry kraj na wakacje dla wszystkich. Jej różnorodność zapewni udany urlop nawet najbardziej wybrednym osobom. Kreta, Rodos czy Kos są polecane szczególnie rodzinom z dziećmi. Natomiast Zakynthos czy Mykonos są wybierane przez młode osoby, spragnione nocnego życia.

Kolejnym bardzo dobrym miejscem, gdzie można wyjechać na wakacje na Bałkanach jest Bułgaria. Od kilku lat zyskuje na nowo na popularności, a dość niskie ceny kuszą naszych rodaków. Baza turystyczna przeżywa renesans w przenośnym i dosłownym znaczeniu. Powstaje coraz więcej obiektów noclegowych, a stare są remontowane. Na wczasowiczów czekają tu również atrakcje, w postaci parków wodnych czy rozrywkowych, natomiast osoby zainteresowane historią mogą tu zwiedzić liczne klasztory, monastyry i cerkwie. Najpopularniejszymi i najbardziej rozwiniętymi ośrodkami wypoczynkowymi w Bułgarii jest zdecydowanie Słoneczny Brzeg oraz Złote Piaski.

wakacje w Bułgarii
wakacje w Bułgarii

Kolejnym bałkańskim krajem niezwykle popularnym wśród naszych rodaków jest Chorwacja. To państwo mimo dość skalistego wybrzeża, przyciąga miliony urlopowiczów rocznie. Co jest tu największym magnesem ? Przede wszystkim znakomita pogoda, niezwykła, dzika przyroda oraz urokliwe miasteczka rozsiane po całej Chorwacji. Można tu wybierać pomiędzy mocno imprezową wyspą Hvar, bardzo spokojnym Mljetem czy rodzinną wyspą Brać. Jeśli komuś będzie zbyt nudno na plaży, zawsze może udać się do jednego z zabytkowych miast, takich jak Split, Dubrownik czy nieco mniej oblegany Trogir. Stosunkowa bliskość Chorwacji, sprawia że można tu dojechać w jeden dzień.

Z nieco mniej popularnych i zatłoczonych krajów na Bałkanach, dobrych na wyjazdy wypoczynkowe jest Czarnogóra. Miejsce zdecydowanie aspirujące i konkurujące w regionie z Chorwacją. Tu jeszcze nie dotarły wygórowane stawki, jakie są na porządku dziennym u sąsiadów. Zatem kraj ten jest idealnym rozwiązaniem, jeśli chcesz wypocząć nad Adriatykiem i poopalać się na kamienistych plażach, ale fundusze nie pozwalają na Baśkę, Omiś, Brelę czy Makarską, to lepiej postawić na imprezową Budvę, rodzinny Herceg Novi czy ekonomiczny Ulcinj. Plaże podobne, Zatoka Kotorska zachwycająca, a i zabytków czy szlaków górskich w Czarnogórze nie brakuje.

wakacje w Czarnogórze
wakacje w Czarnogórze

Albania również powoli budzi się z poza turystycznego snu. Już od jakiegoś czasu widać, że są tu środki inwestowane w tę gałąź gospodarki. Do niedawna w ogóle nie znany teren, teraz kusi swoimi plażami i dziewiczą przyrodą. Albania to stosunkowo mało znany kraj, więc nieco egzotyczny dla naszych rodaków. O tym jak za parę lat może wyglądać całe albańskie wybrzeże, można się przekonać już teraz jadąc chociażby do Durres, Sarandy czy Ksamilu.

Zobacz także nasze inne rankngi i poradniki:

« || »

1 opinia “Bałkany – pomysł gdzie wyjechać na wakacje w poszukiwaniu słońca i wypoczynku”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *