Kilka sposobów na to jak przygotować się na długi lot samolotem?

Długodystansowe loty są nieodzownym elementem podróżowania po świecie. Jednak wielogodzinne przebywanie na pokładzie samolotu, może dać się we znaki wszystkim pasażerom. Długie loty nie są ulubioną częścią podróży wielu osób, a towarzyszące im dolegliwości nie należą do przyjemnych.

Z tego też powodu warto przed nimi odpowiednio się przygotować i trzymać się kilku prostych zasad, tak by podniebna podróż przebiegła w jak największym komforcie. Bez problemów i przykrych niespodzianek. Również tych zdrowotnych.

Jak przetrwać długi lot samolotem?

Podczas lotu długodystansowego warto wybrać dobre miejsce na pokładzie. Każde z nich ma swoje plusy i minusy. Jeśli lubimy podziwiać widoki, to najlepsze dla nas miejsce będzie oczywiście przy oknie. Jednak przy każdym wyjściu do wc trzeba będzie się przeciskać przez współpasażerów. Miejsce na samym środku jest uznawane za najgorsze – nie ma ani widoków, ani swobodnego wstawiania. Z kolei miejsce od przejścia, umożliwia spacery do woli, jednak ze spaniem może być gorzej – inni też będą chcieli wyjść chociażby do toalety.

Co robić podczas długiego lotu w samolocie?
Co robić podczas długiego lotu w samolocie?

Jeśli mamy jakiekolwiek problemy zdrowotne, warto przed długim lotem wybrać się do lekarza. On może poradzić nam w kwestii tego czy nie będziemy potrzebować jakiś dodatkowych leków, na przykład przeciwzakrzepowych. Niestety podczas wielogodzinnych podróży jesteśmy ograniczeni w poruszaniu się, co może spowodować powstanie zatorów i zakrzepów.

Kolejna kwestia to właśnie jak najczęstsze ruszanie się. Wiadomo, że po pokładzie samolotu nie jesteśmy w stanie iść na kilometrowy spacer czy zrobić trening aerobiku, jednak warto co jakiś czas wstać i przejść się chociażby do wc-tu. Oprócz tego siedząc na fotelu można kręcić kółka stopami czy uginać kolana do klatki piersiowej.

Dodatkowo podczas długich lotów ważne by dużo pić, aby się przypadkowo nie odwodnić. Powietrze wewnątrz samolotu jest suche, przez co potrzebujemy więcej płynów. Najlepiej żeby była to woda, bo alkohol, kawa oraz kolorowe napoje tylko dodatkowo nas odwadniają.

Z kolei jeśli chodzi o jedzenie, to warto uważać na to co wkładamy do ust. Lepiej unikać potraw ciężkostrawnych, tłustych, ostrych i gazotwórczych. Można zabrać ze sobą zdrowe batoniki, czy orzeszki. Podczas podróży sprawdzą się także jabłka, banany czy pokrojona marchewka. Jeśli pakujemy kanapki, to raczej bez wonnego obkładu – typu wędzona ryba, jajka czy kiełbasa.

Jak się ubrać na długi lot samolotem?

Ważnym elementem dobrej strategi jak przetrwać długi lot jest wygodna odzież. Taka która nie krępuje naszych ruchów i jest po prostu komfortowa. Najlepiej w tej roli sprawdza się dres, legginsy oraz bluzy. Ze względu na klimatyzację warto mieć przy sobie jakiś szal czy chustę albo polar do okrycia się. Natomiast jeśli chodzi o obuwie to też warto zadbać o wygodną parę lub je kompletnie zdjąć i chodzić po pokładzie w samych skarpetkach.

Porady jak przetrwać długi lot samolotem
Porady jak przetrwać długi lot samolotem

Co można robić podczas lotu?

Warto także zadbać o rozrywkę podczas długodystansowych lotów. Nic nie zabije nam czasu, tak jak dobrze dobrane zajęcie. Może być to nasza ulubiona muzyka, gra na laptopie czy filmy puszczane na pokładzie. Sprawdza się interesująca książka, przewodnik do miejsca w które lecimy oraz mini gry (karty, sudoku, quizy).

Warto zabrać dmuchaną poduszkę – rogal, dzięki której o wiele wygodniej się drzemie podczas lotu. Przydadzą się mokre chusteczki, żel antybakteryjny, ale także szczoteczka i pasta, by nie zionąć oddechem smoka po kilkunastu godzinach. Niektóre kobiety biorą na pokład samolotu nawilżające maseczki w płachcie oraz płatki pod oczy. Powietrze w tych maszynach bywa zabójcze dla cery.

Zobacz także nasze inne rankngi i poradniki:

« || »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *